MLS: Bramki Karola Świderskiego i Jarosława Niezgody

Jarosław Niezgoda

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w wygranym 4:1 meczu z Nashville FC w północnoamerykańskiej lidze piłkarskiej MLS. Gola strzelił także Jarosław Niezgoda w wygranym 3:0 przez Portland Timbers wyjazdowym spotkaniu ze Seattle Sounders.

Świderski, 16-krotny reprezentant Polski, trafił do siatki w 61. minucie, dając prowadzenie gospodarzom 2:0. Była to jego piąta bramka dla drużyny z Charlotte.

Z kolei Niezgoda, były napastnik stołecznej Legii, otworzył w 24. minucie wynik meczu w Seattle, notując siódme trafienie w tym sezonie. Ponadto asystował przy bramce Kolumbijczyka Dairona Asprilli, który w 85. minucie ustalił rezultat.

Zespół Charlotte FC zajmuje siódme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, uzyskując 26 punktów w 20 meczach. Taki sam dorobek mają w Konferencji Zachodniej Portland Timbers, co daje im dziewiątą lokatę. Prowadzą na Wschodzie New York Red Bulls - 33 punkty, a na Zachodzie Los Angeles FC - 39.