ME U–18 siatkarzy: Polska pewnie wygrała z Niemcami

W trzecim meczu rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw Europy U–18 siatkarzy reprezentacja Polski pokonała wygrała z Niemcami 3:0. Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego odnieśli drugie zwycięstwo w tym turnieju – we wcześniejszych spotkaniach pokonali Grecję 3:1 i przegrali z Bułgarią 1:3.

Polscy juniorzy nie zrazili się niedzielną porażką z Bułgarią. Porażką pechową, co przyznał trener Maciej Bartodziejski, bo niewiele brakowało, żeby doprowadzili do tie-breaka. W spotkaniu z Niemcami w polskiej drużynie zaszła jedna zmiana - pierwszym atakującym został Igor Rybak, zastępując Szymona Pateckiego. Spisał się znakomicie, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole. Zawodnik Chemika Bydgoszcz miał 49-procentową skuteczność w ataku, a zbijał aż 35-krotnie. Popełnił przy tym tylko dwa błędy i raz dał się zablokować. Sam blokiem zdobył jeden punkt.

Wszystkie sety wyglądały podobnie - wyrównana gra trwała do dziesiątego punktu, po czym Polacy odskakiwali od przeciwników i pewnie wygrywali. Bardzo dobrze spisał się też przyjmujący Bartłomiej Potrykus, kończąc grę z bilansem +8.

Najwięcej punktów: Igor Rybak (18), Stanisław Chaciński (11), Bartłomiej Potrykus (10), Jakub Nowak (8) – Polska; Tristan Frobel (7) – Niemcy.

We wtorek siatkarze reprezentacji Polski U–18 mają dzień przerwy. W środę o godzinie 17.30 czasu polskiego zagrają ze Słowenią. Po trzech kolejkach Polska ma na koncie dwa zwycięstwa.

Polska – Niemcy 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Polska: Mateusz Szpernalowski, Bartłomiej Potrykus, Wiktor Gołębiowski, Igor Rybak, Stanisław Chaciński, Jakub Nowak – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Artur Becker, Jakub Kubacki (libero), Artur Brzostowicz.