Robert Lewandowski w niebezpieczeństwie? "Pojawiło się mnóstwo nienawiści i poważnych gróźb"

Piłka nożna
Robert Lewandowski w niebezpieczeństwie? "Pojawiło się mnóstwo nienawiści i poważnych gróźb"
fot. PAP
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski lada moment powinien zasilić barwy FC Barcelona, ale wciąż jest oficjalnie piłkarzem Bayernu Monachium. Sam zainteresowany zjawił się już w stolicy Bawarii, gdzie ekipa "Die Roten" rozpoczęła 12 lipca przygotowania do kolejnego sezonu. Jego menedżer, Tomasz Zawiślak mówi o groźbach, z jakimi musi zmierzyć się kapitan naszej kadry.

Zawiślak udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Bild", w którym wspomniał o groźbach i mowie nienawiści, które spotkały Lewandowskiego w ostatnich tygodniach. To wszystko z powodu jego zamieszania z przynależnością klubową i chęcią odejścia za wszelką cenę z Bayernu. Kibice mistrzów Niemiec wielokrotnie krytykowali zachowanie Polaka. Nie brakowało nawet głosów ekspertów, którzy uważali, że 33-letni napastnik nie jest lojalny wobec klubu, który uczynił go gwiazdą światowego futbolu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski nie trenował z Bayernem Monachium. Barcelona złoży czwartą ofertę za Polaka?

 

Tego typu komentarze i narracje sprawiły, że wielu "fanów" przejawia ataki agresji werbalnej względem Lewandowskiego. Mowa o powszechnie znanym "hejcie", ale nawet groźbach!

 

- Robert zawsze mógł liczyć na wsparcie kibiców Bayernu i darzy ich olbrzymim szacunkiem, ale wiele pomówień i kłamstw, które wypłynęły na jego temat, spowodowały reakcje, które są niepokojące, zwłaszcza jeśli chodzi o jego rodzinę - rzekł Zawiślak, cytowany przez "Bild".

 

Kibicom Bayernu nie spodobały się zwłaszcza doniesienia medialne o rzekomym bojkocie treningów Lewandowskiego.

 

- Nie wiem, skąd biorą się plotki o bojkocie. Nigdy nie było takiego pomysłu. Odkąd Robert powiedział, że nie przedłuży kontraktu, pojawiły się różne nieprawdziwe doniesienia, które miały mu zaszkodzić i zbudować niechęć do niego. Dlatego w sieci pojawiło się mnóstwo nienawiści i poważnych gróźb w jego kierunku. Emocje są częścią futbolu, ale w dzisiejszych czasach trzeba być bardzo ostrożnym i nie przekraczać pewnych granic - powiedział Zawiślak.

 

Lewandowski we wtorek przeszedł testy medyczne i nie brał udziału w treningu Bayernu. Do drużyny ma dołączyć w środę 13 lipca.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie