ME U-22 siatkarzy: Horror w Tarnowie! Polacy przegrali z Francją na przewagi w tie-breaku

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Francją 2:3.

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Francją 2:3 (25:15, 22:25, 22:25, 28:26, 20:22) w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 22, rozgrywanych w Tarnowie. Spotkanie potrwało prawie trzy godziny.

Premierowa odsłona rozpoczęła się znakomicie dla Polaków. Szybko uzyskali prowadzenie 6:2, które pozwoliło im spokojnie prowadzić grę. W pewnym momencie rywale tracili do zespołu Daniela Plińskiego aż 10 oczek (15:5) i taką właśnie różnicą punktową zakończył się pierwszy set.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Francuzi zaczęli dochodzić do głosu i wymieniali się z Polakami prowadzeniem. Po zaciętej końcówce to Trójkolorowi cieszyli się z wyrównania stanu meczu.

Oni również lepiej weszli w kolejną odsłonę, co zmusiło trenera Plińskiego do przerwania gry już przy stanie 1:3. Przyniosło to zamierzony efekt, bo już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi, co podwyższyło temperaturę spotkania. O tym, kto wyjdzie na prowadzenie ponownie zadecydowała końcówka, a w niej lepsi okazali się Francuzi.

W podobny sposób kończyła się partia czwarta. Po bardzo wyrównanym secie, tym razem lepsi okazali się Polacy. Wygrali na przewagi 28:26, a to oznaczało tie-breaka. Ten rozpoczął się od prowadzenia Biało-Czerwonych, jednak szybko przewaga została przez nich roztrwoniona, a co więcej to Francuzi odskoczyli na trzy punkty (7:4). Gospodarze jednak nie rezygnowali i sukcesywnie odrabiali straty. Mieli kilka piłek meczowych, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans i przegrali ostatecznie na przewagi 20:22.

W drugim meczu grupy 1 Serbia pokonała pewnie 3:0 Austrię. W kolejnym meczu rywalami Polaków będą właśnie liderzy grupy.

Polska - Francja 2:3 (25:15, 22:25, 22:25, 28:26, 20:22)

Polska: Jakub Kraut, Seweryn Lipiński, Dawid Dulski, Michał Gierżot, Karol Urbanowicz, Dawid Pawlun, Dawid Pruszkowski (L) oraz Antoni Kwasigroch, Konrad Jankowski; Trener: Daniel Pliński

Francja: Kellian Motta Paes, Antoine Pothron, William Louis-Marie, Ibrahim Lawani, Gregory Gempin, Lohan Nack Minyem, Thibault Loubeyre (L) oraz Hilir Henno, Eliot Coulet, Henri Leon; Trener: Stephane Sapinart