Nikola Grbić z "zielonym światłem" na pracę w klubie. Jeden warunek

Siatkówka
Nikola Grbić z "zielonym światłem" na pracę w klubie. Jeden warunek
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić

Nikola Grbić świetnie rozpoczął pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w fazie zasadniczej Ligi Narodów. Wraca temat jego potencjalnej pracy w klubie. W tej kwestii wypowiedział się prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

Grbić odszedł z włoskiego Sir Safety Conad Perugia (jego następcą został Andrea Anastasi), ale niewykluczone, że lada moment zwiąże się z innym zespołem i będzie łączył funkcję trenera klubowego z byciem selekcjonerem naszej kadry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepiej zagrywający siatkarze Ligi Narodów. Polak w czołówce

 

Podobnie sytuacja wyglądała z jego poprzednikiem, Vitalem Heynenem, który z powodzeniem radził sobie jako opiekun Biało-Czerwonych oraz szkoleniowiec Perugii. Na temat podobnego scenariusza w przypadku Grbicia wypowiedział się Świderski. Prezes PZPS zaznaczył, że jest jednak jeden warunek.

 

- Jeśli w trakcie sezonu, trener Grbić znajdzie klub zagraniczny i będzie chciał tam pracować, to oczywiście wyrazimy na to zgodę. Na pewno nie zgodzimy się jednak, by trenował zespół w PlusLidze, zgodnie z tym, co ustalaliśmy na samym początku - przyznał Świderski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

 

Najbliższy mecz reprezentacja Polski rozegra 21 lipca w ramach ćwierćfinału Ligi Narodów. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Iran.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie