ME siatkarek U-21: Polska - Turcja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Polski siatkarek do lat 21 znakomicie rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy, pokonując na inaugurację turnieju Danię 3:0. W środę Biało-Czerwone zmierzą się w drugim grupowym meczu przeciwko Turcji. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Polki nie dały większych szans Dunkom w pierwszym grupowym meczu podczas tegorocznych mistrzostw Europy siatkarek do lat 21. Wystarczy powiedzieć, że ekipa ze Skandynawii w pierwszym i trzecim secie zdobyła odpowiednie 16 i 12 punktów. Tylko w drugiej partii nasze zawodniczki "pozwoliły" rywalkom na przekroczenie bariery 20 "oczek".

 

ZOBACZ TAKŻE: ME U–21 siatkarek: Terminarz turnieju. Kiedy grają Polki?

 

W środę wydaje się, że poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej, ponieważ Polkom przyjdzie zmierzyć się z Turczynkami, które również wygrały swoje premierowe starcie - z Izraelem (3:1). Ewentualny triumf Biało-Czerwonych praktycznie przypieczętuje awans do strefy medalowej.

 

W finałach ME siatkarek U–21 gra osiem reprezentacji podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansują do półfinałów.

 

Turniej rozgrywany jest w dwóch włoskich miastach Cerignola i Andria, położonych w regionie Apulia. Występują w nim siatkarki urodzone od 1 stycznia 2002 roku.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Turcja od godz. 20:00 na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie