The World Games 2022: Biało-Czerwoni mają już w Birmingham jedenaście medali

Biało-Czerwoni mają już w Birmingham jedenaście medali

Jedenaście medali zdobyli dotychczas reprezentanci Polski w odbywającej się w amerykańskim Birmingham (stan Alabama) 11. edycji World Games, czyli światowych igrzysk sportów nieolimpijskich.

Reprezentanci Polski wywalczyli w rozpoczętych 7 lipca zawodach trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Agata Sitko w podnoszeniu ciężarów w wadze ciężkiej, Szymon Kropidłowski w pływaniu w płetwach na dystansie 50 metrów oraz pływacka drużyna kobiet na dystansie 4x50 z przeszkodami.

Srebrne medale przypadły: Szymonowi Kropidłowskiemu (wyścig w płetwach na 100 m), Zuzannie Kuli w podnoszeniu ciężarów w wadze lekkiej oraz Pawłowi Laszczakowi w rywalizacji dronów.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Alicja Tchórz (pływacki wyścig na 200 z przeszkodami), drużyna ratowników 4x25 m z manekinem, sumocy Magdalena Macios (waga 65 kg), Monika Skiba (80 kg) oraz Aron Rozum (115 kg).

Jedenaście medali daje Polsce 13. lokatę w klasyfikacji zawodów. Na czele są Niemcy - 27 (16-2-9) przed Węgrami - 23 (10-6-7), Kolumbią - 20 (9-8-3), Ukrainą - 24 (9-6-9), Włochami - 36 (8-16-12) i Japonią - 21 (8-5-8).

W 10. World Games rozegranych we Wrocławiu w 2017 roku Polacy zdobyli 20 medali (5-6-9).

Zawody w Birmingham potrwają do 17 lipca. World Games w USA odbywają się po raz drugi. Pierwszą edycję imprezy gościło w 1981 roku kalifornijskie miasto Santa Clara.