ME U-18 siatkarzy: Porażka Polaków z Włochami. Pozostaje walka o piąte miejsce

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 18:25) z Włochami w meczu mistrzostw Europy do lat 18. To oznacza, że Biało-Czerwoni zakończyli zmagania grupowe na trzeciej lokacie i pozostaje im walka o piąte miejsce.

W rozgrywanych w Tbilisi mistrzostwach Europy U–18 Polska trafiła do "grupy śmierci", w której były cztery drużyny z najlepszej piątki ubiegłorocznego turnieju U–17: Słowenia, Włochy, Polska i Bułgaria. Nasza drużyna rozkręca się z meczu na mecz. Z teoretycznie najsłabszą Grecji a trochę się męczyła, z najlepiej prezentującą się dotąd Bułgarią przegrała 1:3, marnując szansę przynajmniej na doprowadzenie do tie-breaka, a Niemcom w żadnym z setów nie pozwoliła zdobyć dwudziestu punktów.

Po dniu przerwy zmierzyła się ze Słowenią, mistrzem Europy U–17 sprzed roku. Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego potwierdzili, że ich dyspozycja rośnie. Niestety w czwartek nie była wystarczająco wysoka, by pokonać Włochów, którzy zakończyli zmagania grupowe na pierwszym miejscu.

W premierowej odsłonie Biało-Czerwoni walczyli jak równy z równym, jednak ostatecznie lepsi okazali się Włosi (25:23). Partia druga wyglądała bardzo podobnie, ale siły skończyły się nieco wcześniej. Od stanu 19:19 siatkarze z Italii zdobyli pięć punktów z rzędu. Tej przewagi ekipa trenera Bartodziejskiego nie zdołała zniwelować i przegrała 20:25.

Sytuacja Polaków stała się bardzo trudna, ale nie beznadziejna. Po zaciętej walce przez większą część seta przejęli kontrolę nad grą w końcówce i przedłużyli losy spotkania. Na więcej jednak nie wystarczyło sił i to Włosi mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu.

Polska - Włochy 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 18:25)

Polska: Szpernalowski, Potrykus, Gołębiowski, Rybak, Chaciński, Nowak, Granieczny (L) oraz Patecki, Jańczyk, Becker

Najwięcej punktów: Chaciński (18), Potrykus (17) - Bristot (18)