ME U-21 siatkarek: Polki zagrają o finał!

Reprezentacja Polski U-21 siatkarek awansowała do półfinału ME.

Reprezentacja Polski U-21 siatkarek wygrała 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) z Izraelem i awansowała do półfinału turnieju. W sobotę Biało-Czerwone zagrają z Włoszkami.

Pierwsza partia nieoczekiwanie była niezwykle wyrównana. Zacięta walka trwała do samego końca. Reprezentacja Izraela wykorzystywała swoje szanse w ataku, przez co cały czas dotrzymywała kroku Biało-Czerwonym. W szeregach Polski bardzo dobrze prezentowała się Julita Piasecka, która skutecznym atakiem z drugiej linii dała Polkom piłkę setową. Tę odsłonę zamknęła punktowa zagrywka Martyny Borowczak.

Seta drugiego lepiej rozpoczęły siatkarki z Izraela. Potrafiły one wykorzystać przestój w grze Polek. Przy stanie 6:11 Bartłomiej Piekarczyk zdecydował się na wzięcie czasu, co nie od razu przyniosło swoje efekty. Na szczęście jednak wraz z rozwojem seta, coraz lepiej funkcjonował polski blok, dzięki któremu udało się zmniejszyć dystans dzielący obie drużyny. Po emocjonującej końcówce, druga odsłona trafiła na konto Polek.

Trzeci set przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Piekarczyka, które wyciągnęły lekcje z poprzedniej partii. Bardzo dobrze wyglądała gra Karoliny Drużkowskiej, która skutecznym atakiem zamknęła spotkanie.

Biało-Czerwone awansowały do półfinału z pierwszego miejsca w grupie II i w sobotę zagrają z Włoszkami.

Izrael – Polska 0:3 (22:25, 23:25, 18:25)