British Open: Trudny początek Adriana Meronka i Tigera Woodsa

Inne
British Open: Trudny początek Adriana Meronka i Tigera Woodsa
fot. PAP/EPA
Tiger Woods wyprzedza zaledwie siedmiu golfistów po pierwszym dniu rywalizacji w St. Andrews

Debiutujący w wielkoszlemowym British Open polski golfista Adrian Meronk niezbyt dobrze rozpoczął turniej na polu Old Course w St. Andrews i po pierwszej rundzie zajmuje miejsce poza czołową setką. Nie powiodło się też próbującemu wrócić do formy sprzed wypadku Tigerowi Woodsowi.

The Open Championship, bo taka jest tradycyjna nazwa, to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej golfowy świata. W tegorocznej 150. edycji startuje 156 zawodników, w tym Meronk, jako pierwszy Polak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niepowodzenie Adriana Meronka i Scottiego Schefflera w Scottish Open

 

Meronk czyni błyskawiczne postępy. Możliwość startu w The Open wywalczył zajmując trzecie miejsce w majowym turnieju DP WorldTour – Dutch Open. Później odniósł zwycięstwo w Irish Open i awansował w światowym rankingu na najwyższe w karierze 64. miejsce.

 

Pierwszy dzień rywalizacji nie był jednak dla Polaka udany. Uzyskał wynik 75 uderzeń, trzy powyżej normy pola par, i plasuje się w drugiej części stawki. Aby nie odpaść po dwóch rundach (po półmetku turnieju z rywalizacją żegna się mniej więcej połowa stawki) w piątek musi zagrać znacznie skuteczniej.

 

Jeszcze niżej notowany jest słynny Woods, który na pokonanie 18-dołkowego pola potrzebował aż 78 uderzeń. Były lider rankingu golfistów, 15-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, w tym dwóch The Open, wrócił w kwietniu do gry po ponadrocznej przerwie spowodowanej wypadkiem samochodowym. Na razie jednak nie może odzyskać dawnej formy i po pierwszym dniu rywalizacji w St. Andrews wyprzedza zaledwie siedmiu golfistów.

 

Po pierwszej rundzie prowadzi Amerykanin Cameron Young, który uzyskał 64 uderzenia - osiem poniżej par. Zakończenie turnieju w niedzielę.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie