Liga Mistrzów na stadionie Legii! Mistrz Ukrainy zagra w Warszawie

Piłka nożna
Liga Mistrzów na stadionie Legii! Mistrz Ukrainy zagra w Warszawie
fot. Cyfrasport
Szachtar Donieck zagra na stadionie Legii Warszawa

Szachtar Donieck swoje mecze Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 będzie rozgrywał na stadionie Legii Warszawa. Wszystko przez agresję Rosji na Ukrainę.

Szachtar po zakończeniu poprzedniego sezonu został mistrzem Ukrainy. Dzięki temu zespół z Doniecka awansował do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Mimo to przez wojnę toczącą się za naszą wschodnią granicą piłkarze Szachtara nie będą w stanie rozgrywać spotkań europejskiego pucharu na swoim stadionie. Z pomocą przyszła Legia Warszawa.

 

- Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Od wybuchu wojny nasz klub i Fundacja Legii angażowały się w pomoc uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy a we współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach stadion Legii będzie także miejscem rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów UEFA przez Szachtar. Nasza odpowiedzialność skupiać się będzie na przygotowaniu obiektu oraz wsparciu w zakresie organizacji dnia meczowego - powiedział wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra cytowany na oficjalnej stronie warszawskiego klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jesteśmy piłkarskimi pariasami. Czego nam brakuje? Ludzi. Kompetentnych ludzi"

 

Dokładny terminarz spotkań meczów fazy grupowej zostanie podany po losowaniu grup, które odbędzie się 25 sierpnia. Rywalizacja w grupach podczas Ligi Mistrzów potrwa od 6 września do 2 listopada 2022 roku.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie