MŚ Eugene 2022: Polska sztafeta mieszana wystąpi w finale! Kapitalny występ Justyny Święty-Ersetic!

Polska sztafeta mieszana 4x400 m awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w amerykańskim Eugene. Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym.

Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic, która na ostatniej prostej wyprowadziła Polaków na trzecią lokatę, osiągnęli czas 3.13,70. Najszybsi byli Amerykanie 3.11,75, a drugie miejsce zajęli Holendrzy - 3.12,63.

Po trzy najszybsze sztafety z obu biegów eliminacyjnych bezpośrednio awansują do finału, a stawkę uzupełnią dwie kolejne z najlepszymi czasami. Polacy długo zajmowali miejsce poza najlepszą trójką. Sytuację uratowała Święty-Ersetic, która kapitalnie rozegrała swoją zmianę i wprowadziła Biało-Czerwonych do finału.

Finał sztafety mieszanej 4x400 m odbędzie się w sobotę o 4.50 czasu polskiego. W porównaniu z eliminacjami można dokonać po jednej zmianie w składzie.

Przed rokiem w Tokio Polacy wywalczyli w tej konkurencji złoty medal olimpijski.