Premier League: Christian Eriksen zawodnikiem Manchesteru United

Piłka nożna

Christian Eriksen przeszedł do Manchesteru United - potwierdził angielski klub. Ostatnio duński piłkarz, który doznał zawału serca w trakcie meczu ubiegłorocznych mistrzostw Europy i długo pauzował, był zawodnikiem innego zespołu Premier League - Brentfordu.

30-letni Eriksen przeszedł do Brentfordu w lutym 2022, wcześniej bronił barw Interu Mediolan. Nie mógł jednak kontynuować kariery w zespole z Mediolanu, bo przepisy w tym kraju nie pozwalają na grę z rozrusznikiem serca.

 

12 czerwca 2021 roku Duńczyk zasłabł podczas pierwszego spotkania reprezentacji swojej reprezentacji na ME 2021. Był reanimowany na murawie, po kilku minutach odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Później wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator (ICD).

 

ZOBACZ TAKŻE: Boniek już wie, gdzie zagra Lewandowski

 

Jego kontrakt z Interem Mediolan został rozwiązany w grudniu 2021 za obopólną zgodą, gdyż zgodnie z włoskimi przepisami nie może tam grać zawodnik po wszczepieniu ICD. W Anglii przepisy są łagodniejsze i dlatego było możliwe, aby trafił do Brentfordu i wznowił występy na boisku.

 

W ekipie z Old Trafford Eriksen będzie występował pod wodzą Erika Ten Haga, byłego trenera Ajaxu Amsterdam, w którym duński piłkarz występował przed przeniesieniem się do Premier League.

 

Eriksen z United związał się trzyletnim kontraktem, obowiązującym do czerwca 2025 roku.

 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie