The World Games 2022: Natalia Kałucka sięgnęła po srebrny medal

Natalia Kałucka zdobyła srebrny medal

Podczas imprezy The World Games 2022 w amerykańskim Birmingham Natalia Kałucka zdobyła srebrny medal we wspinaczce. Po złoto sięgnęła Amerykanka Emma Hunt.

Kałucka była najlepsza w sesji kwalifikacyjnej. Czas Polki wyniósł siedem sekund i 25 setnych sekundy. Następny etap rywalizacji składał się z trzech biegów. Kałucka w tej rundzie nie przebiła bariery ośmiu sekund, ale o cztery sekundy wolniej pobiegła jej przeciwniczka. W półfinale Kałucka stanęła naprzeciwko Viglione. To był bardzo wyrównany pojedynek. Polka zwyciężyła o zaledwie 2 setne sekundy.

Finał nie ułożył się po myśli polskiej zawodniczki. Lepsza od Kałuckiej okazała się Emma Hunt, która osiągnęła wynik 7.24 s. Polka zakończyła rywalizację finałową z czasem 8.87 s.

Polacy wywalczyli do tej pory 13 medali w Birmingham i plasują się na 14 pozycji w klasyfikacji medalowej.

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.