Beach Pro Tour: Dwie polskie pary w półfinale w Espinho

Siatkówka
Beach Pro Tour: Dwie polskie pary w półfinale w Espinho
fot. PAP
Awans do półfinału wywalczyli między innymi Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Spośród pięciu polskich par, które rozpoczęły rywalizację w turnieju Beach Pro Tour Challenge w siatkówce plażowej w portugalskim Espinho, dwie pozostały w grze. Awans do półfinału wywalczyli Michał Bryl i Bartosz Łosiak oraz Piotr Kantor i Maciej Rudol.

Od eliminacji rywalizację w Espinho rozpoczęły dwa duety siatkarek - Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz oraz Katarzyna Kociołek/Marta Łodej. Obie pary przegrały już w pierwszej rundzie swoje mecze w dwóch setach i pożegnały się z turniejem. Spośród par mężczyzn Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski dwukrotnie wygrali w kwalifikacjach i wywalczyli awans do fazy grupowej.

 

W fazie grupowej rozstawione były dwa inne polskie duety - Bryl/Łosiak oraz Kantor/Rudol. Wszystkie biało-czerwone dwójki wyszły z grupy, chociaż Zdybek i Lewandowski po zajęciu trzeciego miejsca musieli walczyć w barażu o awans do 1/8 finału z Holendrami Matthew Immers/Stefan Boermans. Stoczyli z nimi wyrównaną walkę, ale ostatecznie przegrali 1:2.

 

Pary Bryl/Łosiak oraz Kantor/Rudol w grupach uplasowały się na drugiej pozycji, więc bezpośrednio awansowały do 1/8 finału. Rywalem Bryla i Łosiaka był duński duet Jacob Brinck/Kristoffer Abel, natomiast Kantor i Rudol mierzyli się z Czechami Vaclav Bercik/Matyas Dzavoronok. Polskie dwójki po zaciętych meczach triumfowały 2:1.

 

W ćwierćfinale większych problemów nie mieli Bryl i Łosiak, którzy dość pewnie 2:0 wygrali ze Szwajcarami Marco Krattiger/Florian Breer. Kolejne trzysetowe starcie rozegrali Kantor i Rudol z holenderską dwójką Christiaan Varenhorst/Steven van de Velde. Ostatecznie w tie-breaku minimalnie lepsi okazali się Polacy.

 

W niedzielę w półfinale Bryl i Łosiak zagrają z Łotyszami Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins, natomiast Kantor i Rudol z Austriakami Martin Ermacora/Moritz Pristauz-Telsnigg.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie