Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź nadal bez punktu na nowym stadionie

ŁKS Łódź przegrał z GKS Katowice

ŁKS Łódź przegrał mecz pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi. GKS Katowice zwyciężył na wyjeździe 2:0. Tym samym ŁKS odniósł kolejną porażkę na swoim nowym stadionie.

GKS dobrze wszedł w to spotkanie. Pierwsza bramka padła w ósmej minucie. Marko Roginić z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od Oskara Repki, a następnie wpadła do bramki ekipy z Łodzi. Jeszcze przed zejściem na przerwę katowiczanie byli w stanie powiększyć swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Roginić, który asystował przy pierwszym trafieniu. Chorwacki piłkarz zdobył gola po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie ŁKS próbował doprowadzić do wyrównania. Mimo to defensywa zespołu z Katowic okazała się zbyt szczelna. Łodzianie nie byli w stanie zdobyć nawet  bramki kontaktowej. GKS zwyciężył w tym spotkaniu 2:0 i zgarnął trzy punkty na starcie nowego sezonu Fortuna 1 Ligi.

Przypomnijmy, że ŁKS jeszcze nie wygrał ani jednego ligowego spotkania na swoim nowym stadionie. Najpierw piłkarze klubu z Łodzi przegrali z Chrobrym Głogów (0:1). Następnie "Rycerze Wiosny" na własnym terenie musieli uznać wyższość Widzewa Łódź (0:1) i Odry Opole (0:4).

ŁKS Łódź - GKS Katowice 0:2 (0:2)

Bramki: Oskar Repka 8, Marko Roginić 24