ME siatkarzy U-22: Francja - Turcja. Transmisja TV i stream online

W pierwszym półfinale ME U-22 reprezentacja Francji zagra z Turcją.

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy w Tarnowie. Nadszedł czas na półfinały. W pierwszym z nich reprezentacja Francji zagra z Turcją. Transmisja TV i stream online meczu na Polsat Sport News oraz Polsat Box Go.

W grupie I najlepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali wszystkie spotkania, jednak co ciekawe, wszystkie dopiero w tie-breaku. W grupie II nie było mocnych na Włochów. Italia zakończyła mecz z Holandią z kompletem punktów i zajęła pierwsze miejsce w grupie, dodatkowo zapewniając awans reprezentacji Turcji.

Reprezentacja Francji była zmuszona rozgrywać kolejny już tie-break podczas turnieju w Tarnowie. Tym razem miał on miejsce w ostatnim meczu grupowym z Serbią. Mecz miał sporą wartość. Jego zwycięzca mógł być niemal pewny awansu do półfinału. W pierwszej partii 29:27 triumfowali Serbowie, ale dwa kolejne sety padły dość łatwym łupem Francuzów. Podopieczni Igora Żakicia doprowadzili do remisu, ale w decydującej odsłonie lepsi okazali się francuscy siatkarze, którzy zakończyli fazę grupową z kompletem zwycięstw oraz zapewnili sobie awans do półfinału.

W grupie II do spotkania z Czarnogórą w roli faworyta podchodzili siatkarze z Turcji. Podopieczni Leventa Matmericli w 70 minut oraz bez zbędnych nerwów pokonali swoich rywali. Turcy na chwilę oddali inicjatywę jedynie w pierwszym secie. Stracili wówczas ogromne prowadzenie, ale finalnie i tak nie pozwolili Czarnogórcom na zbyt wiele. Reprezentacja Turcji mocno dominowała w ataku, kończąc 61% swoich akcji. Ich liderem w tamtym meczu był Cafer Kirkit, który zdobył 14 "oczek".

Transmisja TV i stream online meczu Francja - Turcja na Polsat Sport News oraz Polsat Box Go. Początek o godz. 17:00.