ME siatkarzy U-22: Polska - Włochy. Transmisja TV i stream online

W drugim meczu półfinałowym reprezentacja Polski zagra z Włochami.

Faza grupowa Mistrzostw Europy siatkarzy U-22 to już przeszłość. Teraz nadszedł czas na mecze półfinałowe. W drugim z nich, reprezentacja Polski zagra z Włochami. Czy Polacy awansują do finału? Transmisja TV i stream online meczu na Polsat Sport News oraz Polsat Box Go.

Polska ograła Austrię 3:0 (25:19, 28:26, 25:17) w trzecim, ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-22, które we wtorek rozpoczęły się w Arenie Jaskółka w Tarnowie. "Biało-Czerwoni" zajęli drugą pozycję w grupie, która zapewniła im awans do półfinału.

Polacy na inaugurację mistrzostw przegrali 2:3 z Francuzami, a następnie pewnie pokonali Serbów 3:0. W tabeli, z dorobkiem siedmiu punktów, uplasowali się na drugiej pozycji, tuż za reprezentacją Francji. To oznacza, że polscy siatkarze będą musieli zmierzyć się w półfinale ze zwycięzcami grupy II - Włochami.

Ostatnie w fazie grupowej spotkanie pomiędzy Holandią i Włochami było niezwykle ważne dla układu tabeli grupy II. Obie drużyny przed pierwszym gwizdkiem miały szanse na awans do najlepszej "czwórki" turnieju. Pierwszy set meczu lepiej zaczął się dla Włochów. Holendrzy starali się dotrzymać kroku rywalom, ale to Italia okazała się lepsza w pierwszym secie 25:19.

Drużyna z Włoch w kolejnym secie bardzo szybko narzuciła rywalom swój rytm gry i kontrolowali grę do samego końca. Holendrzy nie byli w stanie zatrzymać dobrze dysponowanego Tommaso Rinaldiego. Seta numer dwa przegrali również do 19.

Mistrzowie świata U-21 poszli za ciosem. Włosi zagrali bardzo pewnie do ostatniej akcji tego meczu i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. W fazie grupowej odnieśli trzy zwycięstwa i zgromadzili na swoim koncie dziewięć punktów.

Transmisja TV i stream online meczu Polska - Włochy na Polsat Sport News oraz Polsat Box Go. Początek o godz. 20:00.