Liga Narodów siatkarek: Serbia z brązowym medalem

Reprezentacja Serbii pokonała Turcję 3:0 w meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów.

Reprezentacja Serbii pokonała Turcję 3:0 w meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów. Najlepszą punktującą spotkania była serbska przyjmująca Sara Lozo, która zdobyła 19 punktów dla swojej drużyny.

Serbki nie miały większych problemów w starciu z Turczynkami, choć losy pierwszego seta rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. Po wyrównanym secie górą były jednak siatkarki z Półwyspu Bałkańskiego, które wygrały 27:25.

Druga partia to już z kolei dominacja późniejszych triumfatorek całego spotkania, które od początku narzuciły swoje warunki i nie pozwoliły swoim rywalkom nawet na wyrównanie wyniku na przestrzeni całego seta. Wynik drugiej partii to 25:17.

Turczynki próbowały jeszcze wrócić do gry w trzecim secie i miały nawet piłkę setową przy stanie 24:23, ale trzy kolejne punkty należały już do Serbek, które ostatecznie triumfowały w całym meczu 3:0 i cieszyły się brązowymi medalami siatkarskiej Ligi Narodów.

Najlepszą punktującą meczu była Sara Lozo, która zdobyła 19 punktów dla swojej ekipy. Po stronie Turczynek najlepiej punktującą była Ebrar Karakurt, która uzyskała 14 "oczek". Warto podkreślić, że to pierwszy sukces Serbii pod wodzą nowego trenera - Daniele Santarellego.

Serbia - Turcja 3:0 (27:25, 25:17, 25:23)

Serbia: Sara Lozo (19), Bianka Busa (14), Ana Bjelica (12), Jovana Stefanovic (9), Maja Aleksic (8), Bojana Drca (2);

Turcja: Ebrar Karakurt (14), Zehra Gunes (13), Eda Erdem Dundar (10), Tugba Senoglu (5), Hande Baladin (5), Meryem Boz (1), Ilkin Aydin (1).