Liga Narodów siatkarek: Włoszki ze złotym medalem

Reprezentacja Włoch pokonała Brazylię 3:0 w finale Ligi Narodów siatkarek.

Reprezentacja Włoch pokonała Brazylię 3:0 w finale Ligi Narodów siatkarek. Najlepszą punktującą zawodniczką meczu była Paola Egonu, która zdobyła 21 punktów.

Włoszki zdominowały swoje rywalki już od początku spotkania i kontrolowały wynik już od pierwszego punktu. Świetnie spisywała się Paola Egonu, która dawała swojej ekipie komfort w ataku i kończyła większość dogrywanych piłek. Pierwszy set padł łupem Włoszek przy wyniku 25:23.

W drugim secie również lepiej rozpoczęły Włoszki, które prowadziły od samego początku i nie oddały inicjatywy swoim rywalkom aż do samego końca. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla reprezentacji Włoch, która była o jeden set od złotego medalu Ligi Narodów siatkarek.

Trzeci set potoczył się podobnie do dwóch poprzednich partii, a prym na boisku wciąż wiodły Włoszki. W końcu przy stanie 25:22 zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego triumfowały w całym spotkania i tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek. Najlepszą punktującą meczu była Paola Egonu, która uzyskała 21 "oczek".

Włochy - Brazylia 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Punkty: Włochy - Paola Egonu (21), Caterina Bosetti (11), Cristina Chrichella (9), Anna Danesi (9), Elena Pietrini (8), Ofelia Malinov (1); Brazylia - Kisy Nascimento (14), Gabi (11), Carolina Da Silva (8), Cristina Menezes (6), Isabelle Bergmann (3), Fernanda Silva (2), Julia Gambatto (1), Priscila Zalewski (1), Giovana Viezel (1), Lorenne Geraldo (1)