ME U–17 siatkarek: Polki pewnie pokonały Finlandię

Polskie siatkarki pokonały Finlandię 3:0.

Niespełna 70 minut potrzebowały polskie siatkarki, by w drugim meczu mistrzostw Europy U–17 pokonać 3:0 Finlandię. Podopieczne trenera Waldemara Kawki odniosły drugie zwycięstwo w turnieju; w sobotę pokonały Słowenię 3:2.

Wyjściowy skład polskiej drużyny na mecz z Finkami różnił się nieco od tego na starcie ze Słowenią. Od początku grę zaczęły Zofia Brzoza i Anna Fiedorowicz. Okazało się, że obie zagrały bardzo dobrze, będąc wsparciem dla naszej liderki, którą jest Zofia Sobanty. W dwóch pierwszych setach dominacja biało-czerwonych była bardzo duża, a podstawą była trudna zagrywka. Najlepiej serwowała Fiedorowicz, która skończyła mecz z sześcioma asami przy tylko trzech błędach. Równie dużo kłopotów sprawiały Finkom rozgrywająca Aleksandra Walczak i środkowa Oliwia Jaroń.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Zaczęło się od przewagi Polek, jednak siatkarki z Finlandii odrobiły straty i dopiero końcówka zdecydowała o wygranej podopiecznych trenera Kawki.

W statystykach Polska była dużo lepsza. Biało-czerwone miały 15 asów przy tylko dwóch rywalek, popełniły 25 błędów przy 30 przeciwniczek.

W kolejnym meczu ME U–17 siatkarek 2022 w poniedziałek o godzinie 18.30 Polska zagra z Węgrami.

Polska – Finlandia 3:0 (25:12, 25:12, 25:22)