MŚ Eugene 2022: Brooke Andersen mistrzynią świata w rzucie młotem

Brooke Andersen wygrała konkurs rzutu młotem podczas lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022.

Amerykanka Brooke Andersen wygrała konkurs rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Srebrny medal zdobyła Camryn Rogers z Kanady. Brąz wywalczyła Janee Kassanavoid z USA. Miejsca na podium zajęły wyłącznie zawodniczki z Ameryki Północnej.

Andersen trzykrotnie rzuciła młotem powyżej 77 metrów. Najlepszy wynik uzyskała w szóstej próbie - 77,56 m. Druga Rogers najdalszy rzut oddała w trzeciej serii - 75,52 m. Trzecia Kassanavoid posłała młot na odległość 74,86 m.

Tuż za podium uplasowała się Włoszka Sara Fantini (73,18). Piąte miejsce zajęła Kanadyjka Lillian Weir (72,41), a szósta była Rumunka Bianca Florentina Ghelber (72,26).

W finale nie startowały reprezentantki Polski. W eliminacjach odpadła Malwina Kopron. Wielką nieobecną w konkursie rzutu młotem była rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska - Anita Włodarczyk. Reprezentantka Polski nie pojechała do Eugene, ponieważ jest kontuzjowana.