The World Games 2022: Gabriela Kuzawińska wywalczyła czternasty medal dla Polski

Gabriela Kuzawińska, zdobywając w niedzielę brązowy medal w muay thai w kategorii 51 kg, powiększyła dorobek reprezentacji Polski w odbywającej się w amerykańskim Birmingham (stan Alabama) 11. edycji World Games, czyli światowych igrzysk sportów nieolimpijskich, do czternastu krążków.

Reprezentanci Polski wywalczyli w rozpoczętych 7 lipca zawodach dotychczas trzy złote, pięć srebrnych i sześć brązowych medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Agata Sitko w trójboju siłowym w wadze ciężkiej, Szymon Kropidłowski w pływaniu w płetwach na dystansie 50 m oraz pływacka drużyna kobiet na dystansie 4x50 m z przeszkodami.

Srebrne medale przypadły: Szymonowi Kropidłowskiemu (wyścig w płetwach na 100 m), Zuzannie Kuli w trójboju siłowym w wadze lekkiej, Pawłowi Laszczakowi w rywalizacji dronów, Iwonie Nierodzie-Ździebko w kickboxingu w kategorii 52 kg oraz Natalii Patrycji Kałuckiej we wspinaczce sportowej (test szybkości).

Na najniższym stopniu podium stanęli: Alicja Tchórz (pływacki wyścig na 200 z przeszkodami), drużyna ratowników 4x25 m z manekinem, sumocy Magdalena Macios (waga 65 kg), Monika Skiba (80 kg) oraz Aron Rozum (115 kg) oraz Gabriela Kuzawińska (muay thai - waga 51 kg).

Czternaście medali daje Polsce 19. lokatę w klasyfikacji imprezy. Na czele są Niemcy - 45 (23-6-16) przed Ukrainą - 43 (15-11-17), Włochami - 49 (13-24-12), USA - 38 (13-17-8), Węgrami - 25 (11-7-7) i Belgią - 18 (11-2-5).

Biorąc pod uwagę zdobyte złote medale Polska plasuje się na dwunastym miejscu. Medale zdobyli dotychczas sportowcy z 73 krajów.

W 10. World Games rozegranych we Wrocławiu w 2017 roku Polacy wywalczyli 20 medali (5-6-9).