Tour de France: Primoz Roglic wycofał się z powodu kontuzji

Inne
Tour de France: Primoz Roglic wycofał się z powodu kontuzji
fot. PAP
Tour de France: Primoz Roglic wycofał się z powodu kontuzji

Słoweński kolarz Primoz Roglic z teamu Jumbo-Visma wycofał się z dalszej jazdy w Tour de France przed niedzielnym, 15. etapem. Jak przyznał, "chce się dokładnie wyleczyć po upadku, jaki miał miejsce na piątym etapie".

Roglic leżał na piątym etapie w dużej kraksie ok. 30 km przed metą. Motocyklista poprzedzający grupę kolarzy potrącił wtedy belę z sianem, ochraniającą niebezpieczne miejsce, która znalazła się na środku trasy, a to spowodowało karambol. Wtedy stracił ponad dwie minuty do swojego rodaka Tadeja Pogacara i musiał... sam nastawić sobie zwichnięty obojczyk.

 

W 2020 roku Roglic przegrał Tour de France z Pogacarem na przedostatnim etapie, górskiej jeździe indywidualnej na czas do La Planche des Belles Filles i w Paryżu stanął na drugim stopniu podium. Rok później wycofał się z wyścigu wskutek kraksy.

 

"Aby moje kontuzje mogły się prawidłowo zagoić, zdecydowaliśmy, że nie wystartuję dzisiaj" - powiedział Roglic przed startem do 15. etapu, 202,5-kilometrowego przejazdu do Carcassonne. Jak przyznał, chce się teraz skupić na powrocie do zdrowia i przygotowaniach do startu w hiszpańskiej Vuelcie, gdzie będzie walczył o czwarte z rzędu zwycięstwo.

 

Po 14 etapach liderem jest Duńczyk Jonas Vingegaard z grupy Jumbo-Visma, drugi jest Pogacar ze stratą 2.22. Najlepszy z Polaków Rafał Majka plasuje się na 21. pozycji ze stratą 34.14.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie