ME U–22 siatkarzy: Nagrody indywidualne. Dwaj Polacy wyróżnieni

Paolo Porro otrzymał nagrodę MVP, ale docenił wkład Giulio Magaliniego w końcowy skukces ekipy Italii.

Pierwsza edycja mistrzostw Europy U–22 siatkarzy została rozegrana w dniach 12–17 lipca w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Imprezę wygrała reprezentacja Włoch, która w finale pokonała Francję; trzecie miejsce wywalczyła Polska. Po turnieju przyznano nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych zawodników znalazło się dwóch reprezentantów Polski.

Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 22 zorganizowano po raz pierwszy w historii. W wielkim finale Włochy wygrały z Francją 3:1, a w meczu o trzecie miejsce reprezentacja Polski pokonała 3:1 Turcję.

Nagrodę MVP otrzymał rozgrywający reprezentacji Italii Paolo Porro. Urodzony w 2001 roku siatkarz gra w klubie