Liga Mistrzów: Karabach Agdam pokonał FC Zurich w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Karabach Agdam pokonał na stadionie w Baku FC Zurich 3:2. Rewanż odbędzie się w środę 27 lipca w Szwajcarii.

Karabach to aktualny mistrz Azerbejdżanu. W 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Azerowie w dwumeczu wyeliminowali Lecha Poznań. W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali 1:0, ale w rewanżu zostali rozbici 1:5.

W 2. rundzie rywalem Karabachu jest mistrz Szwajcarii, którym w zeszłym sezonie został FC Zurich. Pierwsze spotkanie odbyło sie w Baku, gdzie swoje mecze rozgrywa klub pochodzący z Agdamu.

Mecz od początku mógł się podobać. Po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Gole strzelali Kady oraz Ibrahima Wadji z Senegalu. Ten pierwszy tydzień wcześniej dwukrotnie zapisał się na liście strzelców w meczu z Lechem.

W 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Lindrit Kamberi, jednak już po kilkudziesięciu sekundach było 3:1. Kolejne trafienie zanotował Wadji. Wynik w końcówce ustalił z rzutu karnego defensor szwajcarskiej ekipy, Mirlind Kryeziu.

Rewanż odbędzie się 27 lipca. Zwycięzca tego dwumeczu w 3. rundzie zagra z lepszym z pary Ferencvaros - Slovan Bratysława.

Karabach Agdam - FC Zurich 3:2 (2:0)
Bramki: Kady 17, Wadji 36, 66 - Kamberi 65, Kryeziu 85-karny