WTA w Hamburgu: Magdalena Fręch odpadła z turnieju

Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Hamburgu (pula 252 tys. dolarów). Polska tenisistka przegrała z rozstawioną z "trójką" Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 0:6.

Fręch prowadziła w pierwszym secie 3:0, ale do końca meczu nie wygrała już żadnego gema - w dwunastu z rzędu lepsza okazała się utytułowana rywalka.

To była pierwsza konfrontacja 84. na światowej liście Fręch z Krejcikovą, triumfatorką wielkoszlemowego French Open w 2021 roku. Obecnie w rankingu WTA Czeszka zajmuje 19. miejsce.

Pojedynek 2. rundy (1/8 finału) trwał tylko godzinę i 19 minut. Krejcikova popisała się dwoma asami, Polka nie miała żadnego takiego zagrania.

Fręch była jedyną polską tenisistką w Hamburgu w singlu. W deblu miała wystąpić Katarzyna Piter, razem z Serbką Aleksandrą Krunic, ale z powodu kontuzji Polki para musiała się wycofać.