El. ME U12: Zawodniczki gotowe, trener liczy na sukces

Łukasz BorowskiTenis
El. ME U12: Zawodniczki gotowe, trener liczy na sukces
fot. Cyfrasport

W czwartek w Gdyni rozpoczną się zmagania w turnieju z cyklu European Summer Cups by Dunlop U12, czyli eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Europy dziewcząt do lat 12. Trener Adam Molenda liczy na sukces naszej kadry.

W czwartek rozpoczną się zmagania w turnieju eliminacyjnym, w którym wezmą udział reprezentacje Gruzji, Danii, Wielkiej Brytanii, Łotwy Mołdawii, Szwajcarii, Serbii oraz Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Była liderka światowego rankingu tenisistek Osaka wraca na korty

 

Adam Molenda (trener reprezentacji): Mamy trzydniowe zgrupowanie przed eliminacjami do drużynowych mistrzostw Europy U12, które odbędą się we Francji. W kwalifikacjach będą dwie grupy po 4 drużyny. Zwycięska ekipa przechodzi do finału. Przyjechaliśmy tu wygrać naszą grupę. To nasz cel. Akurat tak się złożyło, że wszystkie dziewczyny reprezentują sopocki klub tenisowy.

 

 

Zawody odbędą się na Kortach Tenisowych Arka przy ulicy Ejsmonda 3 w Gdyni.

 

Radosław Szymanik (dyrektor turnieju): Podzielimy 8 zespołów na dwie grupy. Każde spotkanie składa się z dwóch singli i debla. W grupie gramy każdy z każdym. Finał jest w niedzielę. Liczymy, że to będzie kolejne pokolenie zawodniczek. Może następna Iga Świątek gra tu na naszych kortach.

 

Skład reprezentacji Polski tworzą Zuzanna Giżewska, Maja Schweika i Antonina Snochowska.

 

Antonina Snochowska: To dla mnie bardzo ważny turniej, jeszcze tak ważnego nie grałam. Na pewno nie będzie łatwo, ale będziemy się bardzo starać. Chcemy wygrać te eliminacje.

 

Zuzanna Giżewska: Jestem w kadrze Polski i dlatego czuję się wyróżniona. Atmosfera jest świetna. Wszystkie czujemy się bardzo dobrze. W czwartek zaczynają się mecze, więc wtedy pewnie przyjdzie stres. Wzoruję się na polskich zawodniczkach. Na Idze Świątek, bo jest numerem jeden w rankingu. To jest wzór do naśladowania.

 

Impreza w Gdyni potrwa od 21 do 24 lipca. Relacje z turnieju na sportowych antenach Polsatu, a także na www.polsatsport.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie