MŚ w szermierce : 20. miejsce drużyny szablistów

Polscy szabliści zajęli 20. miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Kairze.

Choć w środę zostaną rozdane ostatnie medale indywidualne - w szabli kobiet i florecie mężczyzn - to do rywalizacji, do wyłonienia najlepszych ósemek, przystąpiły już drużyny szablistów i szpadzistek.

Szabliści, w składzie: Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice), Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa), Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec), Olaf Stasiak (KKSz Konin), bardzo szybko zakończyli występ, gdyż przegrali w 1/16 finału z sąsiadującą w rankingu światowym Ukrainą 27:45 i uplasowali się na 20. pozycji.

Meczów o miejsca niższe niż 16. się nie rozgrywa, zespoły są klasyfikowane na podstawie miejsc w światowym rankingu.