Liga Konferencji: Przełamanie Lecha Poznań! Efektowne zwycięstwo mistrzów Polski

Lech Poznań wygrał pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji

Lech Poznań wygrał pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. "Kolejorz" pokonał na swoim stadionie Dinamo Batumi 5:0. Tym samym mistrzowie Polski zakończyli serię trzech porażek.

Wynik tego spotkania w dziesiątej minucie otworzył Michał Skóraś. Zawodnik Lecha Poznań zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. Piłka odbiła się przed bramką Lazare Kupatadze, po czym zatrzepotała w siatce.

Drugiego gola w tym starciu strzelił Joao Amaral. Portugalski piłkarz również pokonał bramkarza gruzińskiego klubu strzałem zza pola karnego. W 33. minucie kolejną bramkę zdobył Skóraś. Kristoffer Velde podał piłkę do napastnika "Kolejorza". Polak oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Dinamo Batumi i wpadła do siatki.

W drugiej połowie zespół ze stolicy Wielkopolski miał kilka okazji, by powiększyć swoje prowadzenie. Nic zatem dziwnego, że w 66. minucie padł czwarty gol w tym spotkaniu. Po raz kolejny sposób na oszukanie defensywy przeciwników znalazł Amaral. Portugalczyk otrzymał dobre podanie i stanął oko w oko z bramkarzem gości. 30-latek bez problemu wykorzystał sytuację. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w doliczonym czasie gry. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikael Ishak. Kapitan zespołu z Poznania wykorzystał błąd obrońców i pewnie posłał piłkę do bramki przeciwników.

Lech bez problemu wygrał mecz drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji i zakończył serię trzech porażek. Rewanż odbędzie się za tydzień w Batumi. Zwycięzca tego dwumeczu w trzeciej rundzie zmierzy się z triumfatorem pary Vikingur Reykjavik - The New Saints FC.

Lech Poznań - Dinamo Batumi 5:0 (3:0)

Bramki: Michał Skóraś 10, 33, Joao Amaral 24, 66, Mikael Ishak 90+4