Liga Konferencji: Remis Lechii Gdańsk z Rapidem Wiedeń

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Rapidem Wiedeń (0:0) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji. Rewanż odbędzie się 28 lipca w Polsce.

Warunki pogodowe w Wiedniu nie pomagały piłkarzom w tworzeniu sytuacji. W stolicy Austrii odnotowano ponad 30 stopni Celsjusza, wobec czego po 30. minucie zawodnicy musieli skorzystać z przerwy na uzupełnienie płynów.

Najgroźniej w polu karnym Lechii zrobiło się pod koniec pierwszej połowy, kiedy piłka odbiła się od ręki Kristersa Tobersa. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, lecz sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

Łotysz w drugiej części gry pokazał się też pod bramką Niklasa Hedla, ale trafił w poprzeczkę. Swoje sytuacje mieli też gospodarze, lecz nie potrafili wykorzystać m.in. braku komunikacji wśród graczy Lechii. Ostatnie 20 minut należało do Austriaków, którzy jednak nie trafili do siatki.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rewanż odbędzie się 28 lipca w Gdańsku.

Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk 0:0

Rapid: Niklas Hedl - Martin Koscelnik (61 Thorsten Schick), Emanuel Aiwu, Kevin Wimmer, Martin Moormann - Aleksa Pejic (61 Nikolas Sattlberger), Moritz Oswald - Nicolas Kuhn (84 Dragoljub Savic), Bernhard Zimmermann (69 Rene Kriwak), Marco Gruell (61 Christoph Knasmullner) - Guido Burgstaller.

Lechia: Dusan Kuciak - David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Kristers Tobers (72 Jarosław Kubicki) - Christian Clemens (83 Kacper Sezonienko), Maciej Gajos, Marco Terrazzino (65 Jakub Kałuziński), Ilkay Durmus (66 Conrado) - Flavio Paixao (65 Łukasz Zwoliński).

Żółte kartki: Koscelnik, Pejic - Tobers.