Tauron Liga: Melis Durul zagra w Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka

Melis Durul została nową siatkarką Grot Budowlanych Łódź. Turecka atakująca dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzyń w barwach VakıfBanku Stambuł.

Dla Melis Durul będzie to pierwszy sezon poza ojczystym krajem. Do tej pory doświadczenie zdobywała w pięciu klubach w Turcji, ostatnio w Nilüfer Belediyespor. Wcześniej reprezentowała barwy topowych zespołów, takich jak Eczacibasi czy Vakifbank Stambuł.

 

Zobacz także: Gdzie obejrzeć mecz Polska - Iran w Lidze Narodów siatkarzy?


Urodzona w 1993 roku zawodniczka ma na swoim koncie ma wiele sukcesów. Do największych można zaliczyć wspomniane wcześniej dwa złote medale Ligi Mistrzyń (2017, 2018), Klubowe Mistrzostwo Świata (2018), Mistrzostwo Turcji (2017/2018), Puchar Turcji (2018) czy cztery Superpuchary Turcji (2013, 2018, 2020, 2021).

 

Melis Durul ma za sobą występy w reprezentacji Turcji w World Grand Prix (2016, 2017), na mistrzostwach Europy (2017) czy w Lidze Narodów (2019). Wcześniej, w 2015 roku wywalczyła z kadrą srebrny medal mistrzostw Świata U–23.

 

Nowa atakująca Grot Budowlanych miała już okazję grać w Łodzi. Najpierw z Vakifbankiem Stambuł (2018), potem z Eczacibasi Stambuł (2019), gdy rywalizowała w Lidze Mistrzyń przeciwko Grot Budowlanym Łódź. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami tureckich drużyn.


– Jestem bardzo podekscytowana, że mogę dołączyć do tego zespołu. Nie mogę doczekać się spotkania ze wszystkimi. Mam nadzieję, że przed nami niesamowity sezon – powiedziała Melis Durul.

 


– Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać taką zawodniczkę jak Melis. Ma doświadczenie. Grała w najlepszych europejskich klubach. Na pewno będzie ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

RM, Polsat Sport, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie