Wracamy, wracamy! Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej czas!

Inne
Wracamy, wracamy! Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej czas!
fot. Marcin Kunstetter

To już druga runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i zapowiada się znów ekscytująco! Dwanaście załóg, rosnący poziom rywalizacji i tradycyjnie krótkie, dynamiczne wyścigi, które łatwo oglądać z brzegu z bazy Sailing Legia (lub mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym).

Dla przypomnienia, miesiąc temu w I rundzie po dwóch dniach rywalizacji najlepsza okazała się załoga Legia Sailing Schools dowodzona przez Jakuba Pawluka. – Nie spuszczamy z tonu, chcemy powalczyć o utrzymanie konsekwentnie wysokiego poziomu mimo, że będziemy musieli dokonać delikatnej korekty w składzie – deklaruje Kuba Pawluk. On sam odda ster doświadczonemu Tobiaszowi Zajączkowskiemu. Załogantka Anna Śliwa startuje w tym czasie w mistrzostwach świata w klasie Micro, które rozpoczynają się we Włoszech. Na drugim miejscu uplasowała się Radiowa Trójka. Na weekend zapowiadana jest tutaj zmiana w składzie – za sterem stanie Mateusz Szweda zamiast Zofii Korsak, której nieobecność jest w pełni usprawiedliwiona – startuje bowiem w hiszpańskiej Villamurze w mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 470. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Auto Podlasie Sailing Team – to doświadczony zespół od wielu lat startujący w regatach.

Możemy być pewni, że ofensywę przeprowadzi flotylla klubowa Odyssey Sailing Club. Żeglarze w błękitnych strojach poprzednim razem nie zmieścili się na podium, ale w wielu wyścigach udowadniali jakość, a różnice były na końcu minimalne. To znaczy, że w najbliższy weekend znów będzie wielu chętnych do zwycięstwa.

- Jest o co walczyć w poszczególnych, oczywiście abstrahuję tutaj od nagród rzeczowych i pucharów. Miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech regatach zostanie wpisane jako pierwszy wyścig w Wielkim Finale. To powoduje, że każdy wyścig się liczy i rywalizacja przez to staje się niezwykle ciekawa. To drugi sezon Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Rok temu startowało siedem załóg, w tym roku – dwanaście. Nasze regaty stają się istotnym wydarzeniem w żeglarskim kalendarzu na Mazowszu – mówi dyrektor sportowy WLŻ Wojciech Groszyk.

Sponsorem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera finansowo wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group - dziękujemy!

 

Aktualna klasyfikacja załóg:

 1. LEG - Legia Schools, 1 pkt
 2. PR3 - Trójka Polskie Radio, 2 pkt
 3. APS - Auto Podlasie Sailing Team, 3 pkt
 4. WAT - Wojskowa Akademia Techniczna, 4 pkt
 5. OD2 - Odyssey 2, 5 pkt
 6. OD3 - Odyssey 3, 6 pkt
 7. OD1 - Odyssey 1, 7 pkt
 8. DST - „Drift” Sailing Team, 8 pkt
 9. WTR - Warszawskie Towarzystwo Regatowe, 9 pkt
 10. STR - Star Telekom Racing, 10 pkt
 11. SAT, Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell, 11 pkt
 12. FRM - FRAM, 12 pkt
Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie