Łukasz Kaczmarek: Amerykanie są mocni w każdym elemencie siatkówki

Siatkówka
Łukasz Kaczmarek: Amerykanie są mocni w każdym elemencie siatkówki
Fot. Cyfrasport
Łukasz Kaczmarek: Amerykanie są mocni w każdym elemencie siatkówki

- Jak mam okazję wejść na boisko, staram się najlepiej wywiązać z obowiązków - powiedział Łukasz Kaczmarek po meczu Polska - Iran w siatkarskiej Lidze Narodów. W sobotę Biało-Czerwoni zagrają w półfinale przeciwko USA.

Polscy siatkarze już rozpoczęli przygotowania do półfinałowego spotkania ze Stanami Zjednoczonymi. Biało-Czerwoni nie ukrywają, że chcą wrócić do kraju z medalami. 

 

- Mam nadzieję, że będę miał okazję wejść w tych meczach, które przed nami. Damy z siebie wszystko, żebyśmy wrócili z czymś fajnym do Polski - zapowiadał Kaczmarek. 

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKSA ma nowego rozgrywającego 

 

28-latek podkreślił, że czwartkowy mecz z Iranem wiele kosztował jego i pozostałych reprezentantów Polski. Przypomnijmy, że Polacy pokonali rywali w pięciu setach. 

 

- Zasnąłem przed godziną trzecią. Było bardzo głośno na trybunach. Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Wiedzieliśmy, że Irańczycy potrafią grać świetną siatkówkę. Jest tam wielu młodych chłopaków, u których widać było ambicje. Najważniejsze, że ten mecz wygraliśmy. Mam nadzieję, że teraz będzie coraz lepiej - zaznaczył. 

 

Ponadto zdradził, jaki element gry może być kluczowy w najbliższym spotkaniu. 

 

- Myślę, że nie ma co porównywać tych dwóch drużyn. W Iranie nie widać było techniki, bardziej siła razy ramię. Jeśli chodzi o Amerykanów, bardzo dobrze ich znamy. Głównym elementem będzie zagrywka, żeby odrzucać przyjmujących od siatki. 

 

Dużym atutem reprezentacji USA jest atmosfera w zespole. Kaczmarek podkreślił, że on i jego koledzy będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby pokonać przeciwników. 

 

- Amerykanie inaczej grają w klubie i inaczej w reprezentacji. Mają dużo luzu. Team spirit mają na bardzo wysokim poziomie. Jest to drużyna bardzo techniczna. Są w każdym elemencie dobrzy. Trzeba będzie zagrać wyśmienitą siatkówkę. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

 

Marcin Lepa/mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie