PKO BP Ekstraklasa: Piotr Celeban przedłużył kontrakt i... zakończył piłkarską karierę

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Piotr Celeban przedłużył kontrakt i... zakończył piłkarską karierę
fot. Cyfrasport
Piotr Celeban (z prawej) zakończył piłkarską karierę

Legendarny obrońca Śląska Wrocław, znany również z występów w Pogoni Szczecin oraz Koronie Kielce, zakończył piłkarską karierę. Piotr Celeban od dłuższego czasu wstępował w drugoligowych rezerwach. Mimo zakończenia kariery piłkarskiej, wciąż pozostanie we wrocławskim klubie. Tym razem w innej roli.

Piotr Celeban jest jedną z największych postaci w historii piłkarskiego Śląska Wrocław. Obrońca rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 368 spotkań, w tym 312 w PKO BP Ekstraklasie. Celeban w swojej karierze zdobył 36 bramek w ekstraklasie. To czyni go najskuteczniejszym obrońcą w historii ligi.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Śląsk Wrocław ma nowego pomocnika. Grał w La Liga

 

Legendarny obrońca w sezonie 2011/2012 zdobył ze Śląskiem mistrzostwo, a rok wcześniej wicemistrzostwo Polski.

 

- W życiu przychodzi moment na podjęcie ważnych decyzji. I ten moment dla mnie właśnie przyszedł. Zdecydowałem się zakończyć karierę piłkarską. Nie można stać w miejscu, chcę się rozwijać i iść do przodu. W swoim zawodowym życiu osiągnąłem wszystko, co mogłem osiągnąć, z mistrzostwem w barwach Śląska i grą w reprezentacji Polski - powiedział dla oficjalnej strony klubu Celeban.

 

 

Celeban uznał, że po zakończeniu kariery na boisku zacznie pełnić funkcję poza nim - konkretnie jako jeden z trenerów przygotowania motorycznego w drugiej drużynie Śląska Wrocław. 37-latek przedłużył kontrakt z klubem o dwa lata.

 

- Teraz czas na coś nowego. Nie żegnam się z piłką nożną, ale staję po drugiej stronie, jako trener. Chcę dzisiaj podziękować wszystkim moim kolegom z szatni, trenerom i wszystkim pracownikom, z którymi miałem przyjemność współpracować w kilku klubach oraz reprezentacji. Szczególne podziękowania kieruję w stronę mojej rodziny i moich przyjaciół, na których zawsze mogłem liczyć. Dziękuję moim synkom Fabianowi i Milanowi, którzy motywują mnie do działania i wskazują, co w życiu jest najważniejsze. Oczywiście pamiętam i mocno dziękuję kibicom za wsparcie i doping - zakończył 10-krotny reprezentant Polski.

 

 

W sztabie szkoleniowym rezerw Śląska pracują już inni zasłużeni piłkarze - Krzysztof Wołczek i Mariusz Pawelec.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie