Tauron 1 Liga: Hit transferowy na zapleczu PlusLigi! Renee Teppan nowym atakującym MKS-u Będzin

Siatkówka
Tauron 1 Liga: Hit transferowy na zapleczu PlusLigi! Renee Teppan nowym atakującym MKS-u Będzin
fot. PAP
Estończyk Renee Teppan został nowym atakującym MKS-u Będzin.

MKS Będzin zbroi się przed nowymi rozgrywkami. Wicemistrzowie Tauron 1. Ligi poważnie myślą o powrocie do PlusLigi, dlatego postanowili pozyskać wielkie nazwisko. Renee Teppan, który w przeszłości bronił barw m.in. takich zespołów jak Diatec Trentino i PGE Skra Bełchatów, związał się z klubem rocznym kontraktem. Atakujący będzie rywalizował o wyjściową szóstkę z Mateuszem Frącem.

Dla reprezentanta Estonii będzie to powrót do kraju nad Wisłą po czterech latach. W sezonie 2018/2019 miał okazję grać dla bełchatowian, z którymi już na początku rozgrywek zdobył Superpuchar Polski. W ekipie dziewięciokrotnych mistrzów kraju był jednak tylko zmiennikiem. Nic w tym dziwnego, albowiem to Mariusz Wlazły grał pierwsze skrzypce w drużynie prowadzonej przez Roberto Piazzę. Siatkarz urodzony w Sejli miał jednak okazję sprawdzić się na plusligowych parkietach. Rozegrał łącznie 25 spotkań, w których zdobył 196 punktów.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tauron 1. Liga: Kamil Maruszczyk nowym przyjmującym Chemeko-System Gwardii Wrocław


Zanim jednak trafił nad Wisłę - został zauważony przez działaczy klubu Diatec Trentino. W zespole przegrywał rywalizację z Włochem Lucą Vettorim, co sprawiło, że w całym sezonie zapisał na swoim koncie zaledwie 141 punktów. Ostatecznie jego drużyna zakończyła rozgrywki dopiero na czwartym miejscu.


Minione rozgrywki mierzący 197 cm atakujący rozpoczął w tureckim Tokat Belediye Plevnespor. W trakcie sezonu postanowił jednak przenieść się do Grecji, gdzie wraz z kolegami z Olympiakosu zdobył srebrne medale mistrzostw kraju.

Przemysław Nowak/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie