Cage Warriors 141: Daniel Skibiński przegrał po raz trzeci z rzędu (WIDEO)

Sporty walki
Cage Warriors 141: Daniel Skibiński przegrał po raz trzeci (WIDEO)

Daniel Skibiński (18-8, 6 KO, 2 Sub) zanotował trzecią porażkę z rzędu w zawodowym MMA. 31-latek w kategorii półśredniej przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Jimem Wallheadem (32-11, 12 KO, 10 Sub). Pojedynek odbył się na gali Cage Warriors 141 w Londynie.

Na początku starcia "Skiba" próbował obalić rywala, lecz Anglik skutecznie się obronił. Chwilę później walka wróciła do stójki, gdzie dominował "Judo". W końcu Wallhead trafił kilkoma mocnymi ciosami i zepchnął pod siatkę wyraźnie zamroczonego Polaka. Kolejne uderzenia sprawiły, że Skibiński osunął się na matę, a sędzia przerwał pojedynek. Cała walka trwała zaledwie 86 sekund.

To trzecia porażka z rzędu zawodnika Ankos MMA. Przypomnijmy, że przed serią przegranych 31-latek mógł pochwalić się imponującą passą 12 kolejnych zwycięstw. Były mistrz Babilon MMA w kategorii półśredniej do tej pory nie ukrywał, że jego marzeniem sportowym jest uzyskanie angażu w UFC. Po ostatnich występach cel znacząco się oddalił.

Z kolei Wallhead wrócił do oktagonu po ponad trzyletniej przerwie. 42-latek w swojej karierze występował m.in. w organizacjach UFC i Bellator. W 2015 roku "Judo" wystąpił na gali KSW 32 w Londynie. Wówczas znokautował w drugiej rundzie Rafała Moksa.

Na Cage Warriors 141 swoją kolejną walkę pod szyldem brytyjskiej organizacji stoczył Michał Figlak (8-0, 4 KO). Mieszkający w Anglii Polak pokonał jednogłośną decyzją sędziów Agy'ego Sardariego (15-4, 5 KO,6 Sub). Tym samym "Mad Dog" pozostaje niepokonany w zawodowym MMA.