Liga Narodów siatkarzy: Polska - USA. Transmisja TV i stream online

Po wygranej w ćwierćfinale polscy siatkarze przystąpią do walki w półfinale Ligi Narodów 2022. Transmisja meczu Polska - Stany Zjednoczone od 17:45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Ćwierćfinał przeciwko Irańczykom był dla Polaków bardzo wymagający. Po 4 setach na tablicy widniał wynik 2:2. O awansie zadecydował więc tie-break. Decydujący set zaczął się od mocnego otwarcia Polaków, którzy prowadzili 4:0 po trzech punktowych blokach. Bohaterem tego fragmentu meczu był Semeniuk, który nie tylko zatrzymywał ataki rywali, ale też skutecznie atakował (7:2). W dalszej części seta polscy siatkarze kontrolowali sytuację. Końcówka to dobre zagrywki Karola Butryna, a punktowy blok przyniósł piłkę meczową (14:5). Jeszcze asem odpowiedział Ebadipour, ale w kolejnej akcji Irańczycy dotknęli siatki i ten błąd zakończył emocjonujące starcie (15:7).

Amerykanie mierzyli się natomiast w ćwierćfinale z Brazylią, czyli obrońcą tytułu."Canarinhos lepiej rozpoczęli to starcie. Szybko wypracowali kilka punktów zaliczki (3:7), którą utrzymywali na przestrzeni całego seta. Dwa ostatnie punkty przyniosły ekipie Canarinhos skuteczne ataki Joandry Leala (20:25). Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra siatkarzy USA, którzy szybko uzyskali przewagę. Dzięki temu wygrali 25:22. Set numer trzy to dobry początek siatkarzy z Brazylii (6:10). Amerykanie długo pracowali, by odrobić straty. Ostatecznie udało im się to i zwyciężyli 25:23. W czwartej partii zawodnicy z USA wyraźnie odskoczyli rywalom i wygrali pewnie 25:17.

Jeśli Polacy ograją Amerykanów, w finale wpadną na lepszego z pary Włochy - Francja. Towarzystwo jest więc doborowe - ci pierwsi to mistrzowie Europy, a drudzy - złoci medaliści olimpijscy. Najpierw podopieczni Nikoli Grbicia muszą jednak skupić się na spotkaniu z USA.

Transmisja meczu Polska - Stany Zjednoczone od 17:45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.