Liga Narodów siatkarzy: Włochy - Francja. Relacja i wynik na żywo

Liga Narodów 2022 wkracza w decydującą fazę. Relacja i wynik na żywo półfinałowego meczu Włochy - Francja na Polsatsport.pl.

Włosi to gospodarze fazy play-off tegorocznej Ligi Narodów. Turniej finałowy odbywa się w Bolonii. Udział bierze w nim osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej. Na etapie ćwierćfinałów z rozgrywkami pożegnali się Brazylijczycy (obrońcy tytułu), Irańczycy, Japończycy i Francuzi. Do najlepszej czwórki awansowali z kolei Polacy, Amerykanie, Włosi i Francuzi. Pierwszą parę półfinałową utworzyli Polacy i Amerykanie. Drugą - Włosi i Francuzi.

Reprezentacja Italii zmierzyła się w 1/4 finału z Holendrami. Spotkanie nie zachwyciło poziomem, a "Oranje" nie potrafili wykorzystać słabszych fragmentów gospodarzy. Słabiej dysponowany był Nimir Abdel-Aziz, dzięki czemu Włosi, choć nie prezentowali się najlepiej, odnieśli zwycięstwo 3:1. Warto jednak dodać, że pierwszy set padł łupem Holendrów. Popisali się punktową serią od stanu 20:20 – skutecznie atakowali Fabian Plak, Thijs Ter Horst i Bennie Tuinstra, a później asa na wagę piłki setowej dołożył Plak. Włosi zdołali jeszcze odpowiedzieć skutecznym atakiem, ale w kolejnej akcji pogubili się po przebiciu rywali i przegrali 21:25. W kolejnych trzech setach Italia była już jednak lepsza. Gospodarze wygrywali kolejno do 22, 13 i 22.

Francuzi trafili z kolei w ćwierćfinale na Japończyków. Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Przez dłuższy czas żadna ze stron nie była w stanie zbudować znaczącej przewagi. Francuzi lepiej rozegrali jednak końcówkę i wygrali rywalizację na przewagi. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Jean Patry (26:24). Druga odsłona nie miała wielkiej historii. Francuzi szybko uzyskali wyraźną przewagę (10:6) i utrzymywali ją w dalszej części seta. W końcówce kontrolowali sytuację, wygrywając pięć kolejnych akcji. Dwoma asami serwisowymi popisał się Antoine Brizard (24:15), a brakujący punkt dołożył skutecznym atakiem Trevor Clevenot (25:16). Set numer trzy również toczył się pod dyktando Trójkolorowych. Co prawda siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni próbowali nawiązać walkę, złapali na moment punktowy kontakt (10:9), ale mistrzowie olimpijscy utrzymali koncentrację. W kilku sytuacjach zatrzymali blokiem Yuji Nishidę, utrzymali skuteczność w ataku i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Patry wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji punktowy blok Francuzów zakończył seta (25:20) i całe spotkanie.

Włosi i Francuzi spotkali się ze sobą w fazie zasadniczej tegorocznego turnieju. Wówczas lepsi okazali się "Trójkolorowi", którzy wygrali 3:0.

Relacja i wynik na żywo półfinałowego meczu Włochy - Francja na Polsatsport.pl.