MŚ Eugene 2022: Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce w biegu na 400 m

Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce w biegu na 400 m

Anna Kiełbasińska była ósma w finałowym biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Zwyciężyła Shaunae Miller-Uibo z Bahamów. Srebrny medal zdobyła Marileydy Paulino z Dominikany, a brązowy Sada Williams z Barbadosu.

Biegnąca po pierwszym torze Kiełbasińska uzyskała czas 50,81. Złoty medal zdobyła Shaunae Miller-Uibo. Reprezentantka Bahamów osiągnęła najlepszy w tym roku wynik na świecie - 49,11. Druga była Marileydy Paulino z Dominikany - 49,60. Na trzecim miejscu przybiegła Sada Williams, która poprawiła rekord Barbadosu - 49,75. Na podium stanęły wyłącznie zawodniczki z Ameryki Środkowej.

Najszybszą Europejką była Holenderka Lieke Klaver, która uzyskała czas 50,33 i zajęła czwarte miejsce. Kiełbasińska była drugą zawodniczką ze Starego Kontynentu w finale.

- Biegałam po pierwszym torze, który nie jest zbyt komfortowy. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale to jest finał mistrzostw świata - zaznaczyła polska sprinterka w wywiadzie dla TVP Sport.

Kiełbasińska podczas MŚ w Eugene wystartuje jeszcze w sztafecie 4x400 m.