FC Barcelona górą w El Clasico! Robert Lewandowski bez gola w debiucie

W towarzyskim meczu rozegranym w Las Vegas FC Barcelona pokonała Real Madryt 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Raphinha. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców w swoim debiucie dla "Dumy Katalonii".

Lewandowski na ten mecz wyszedł w podstawowym składzie. Polak na murawę wybiegł z numerem "12" na plecach. Już od początku przygody w nowym klubie kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski chciał pokazać się z dobrej strony. Nic zatem dziwnego, że były napastnik Bayernu Monachium szukał okazji do zdobycia bramki w swoim debiucie. Nie był on jednak w stanie pokonać Thibaut Courtois, który stał między słupkami bramki "Królewskich".

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył inny nowy piłkarz "Blaugrany". Wynik meczu mocnym strzałem w 27. minucie otworzył Raphinha. Warto zaznaczyć, że Brazylijczyk jest zawodnikiem, który do składu Barcelony dołączył w lipcu 2022 roku. Do klubu z Półwyspu Iberyjskiego przeszedł z Leeds.

W drugiej połowie trener Barcelony Xavi postanowił dokonać kilku zmian. Na boisku pojawił się między innymi Pierre-Emerick Aubameyang, który zajął miejsce Polaka. Po przerwie sporo szans do wyrównania wyniku miała ekipa "Królewskich". Mimo to zawodnicy zespołu ze stolicy Hiszpanii nie byli w stanie przedrzeć się przez defensywę przeciwników. Zespół "Dumy Katalonii" również potrafił stwarzać groźne akcje ofensywne, jednak żadna z nich nie przyniosła kolejnego trafienia w tym spotkaniu. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Barcelony.

Real Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramka: Raphinha 27