Finał Ligi Narodów siatkarzy: USA - Francja. Relacja i wynik na żywo

Czas poznać zwycięzcę Ligi Narodów siatkarzy 2022. O wygraną w turnieju w Bolonii powalczą Stany Zjednoczone i Francja. Która z reprezentacji sięgnie po trofeum. Relacja i wynik na żywo meczu USA - Francja na Polsatsport.pl.

Amerykanie wywalczyli awans do finału pokonując Polaków w półfinale. Spotkanie zakończyło się w trzech setach. Podopieczni trenera Johna Sperawa byli wyraźnie lepsi od Biało-Czerwonych. Wystarczy wspomnieć, że ostatnią partię wygrali do 13. Zawodnicy z USA walczą o poprawienie wyniku z 2019 roku, gdy zajęli w Lidze Narodów drugie miejsce.

Z kolei Francuzi byli drudzy w 2018 roku i trzeci w 2021. Awans do finału "Trójkolorowi" zapewnili sobie wygrywając z reprezentacją Włoch. Ten mecz również zakończył się w trzech setach. Ostatnią odsłonę rywalizacji Francuzi wygrali 25:15. Przypomnijmy, że podopieczni Andrei Gianiego to aktualni mistrzowie olimpijscy.

Przed meczem finałowym rozegrane zostało spotkanie o brąz. Zmierzyły się w nim Polska i Włochy. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali 3:0 i stanęli tym samym na najniższym stopniu podium.

Relacja i wynik na żywo meczu USA - Francja na Polsatsport.pl. Początek 21:00.