MŚ Eugene 2022: Gudaf Tsegay zwyciężyła w biegu na 5000 m

Gudaf Tsegay była najlepsza w biegu na 5000 m

Etiopka Gudaf Tsegay wygrała finałowy bieg na 5000 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Srebro wywalczyła Kenijka Beatrice Chebet. Brązowy medal zdobyła Dawit Seyaum z Etiopii.

Na 200 m przed metą o zwycięstwo walczyło sześć biegaczek. Ostatecznie najszybsza okazała się Tsegay, która przebiegła 5 km w czasie 14.46,29. Tuż za nią była Chebet, która osiągnęła swój najlepszy wynik w tym roku - 14.46,75. Trzecia była Seyaum - 14.47,36.

Tuż za podium uplasowała się Kenijka Margaret Chelimo Kipkemboi, a piąte miejsce zajęła mistrzyni świata w biegu na 10000 m z Eugene Etiopka Letesenbet Gidey.

Szósta była reprezentująca Holandię Sifan Hassan, mistrzyni olimpijska w biegu na 5000 i 10000 metrów.