Paddy Pimblett show! Zwycięski występ Anglika i emocjonalny wywiad po walce (WIDEO)

Sporty walki
Paddy Pimblett show! Zwycięski występ Anglika i emocjonalny wywiad po walce (WIDEO)
Fot. Polsat Sport
Paddy Pimblett odniósł trzecie zwycięstwo w oktagonie UFC.

Paddy Pimblett (19-3, 6 KO, 9 SUB) odniósł trzecie zwycięstwo w oktagonie UFC. Tym razem ulubieniec angielskiej publiczności pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Jordana Leavitta (10-2, 1 KO, 6 SUB). Po walce "The Baddy" udzielił bardzo emocjonalnego wywiadu Michaelowi Bispingowi.

Od początku walki Leavitt próbował sprowadzać Pimbletta do parteru, ale Anglik skutecznie się bronił. W pierwszej rundzie Amerykaninowi tylko raz udało się obalić rywala, lecz walka szybko wróciła do stójki. Pod koniec pierwszej odsłony to Pimblett zaatakował próbą sprowadzenia. "The Baddy" zakończył rundę będąc z góry w parterze. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC Fight Night Londyn: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

 

W drugiej odsłonie zawodnik z Liverpoolu dopiął swego. Po kilkudziesięciu sekundach zapasów przy siatce zaszedł za plecy rywala. Następnie zapiął duszenie zza pleców, po którym Leavitt odklepał. Publiczność w londyńskiej O2 Arenie oszalała z radości. 

 

 

27-latek stał się ulubieńcem angielskich kibiców nie tylko za sprawą wygranych pojedynków. Pimblett zasłynął z nietuzinkowego stylu bycia, specyficznego poczucia humoru i ciętego języka. Wystarczy wspomnieć, że podczas porannego ważenia przed galą w Londynie "The Baddy" pokazał w stronę kamer nagie pośladki. W ten sposób "pozdrowił" tych, którzy wątpili w to, że uda mu się osiągnąć limit kategorii lekkiej. Przypomnijmy, że po poprzedniej walce z Rodrigo Vargasem Anglik znacząco przybrał na wadze. Ponadto sam nie ukrywał, że nie dba o dietę i podczas jednej z konferencji prasowych zajadał się fast foodami. 

 

W sobotę jego wejściu do oktagonu towarzyszył ogromny aplauz. Niektórzy kibice mieli na głowie peruki przypominające charakterystyczną fryzurę zawodnika z Liverpoolu. Po wygranej nad Leavittem "The Baddy" udzielił bardzo emocjonalnego wywiadu w oktagonie. Zwycięstwo zadedykował przyjacielowi, który odebrał sobie życie. 

 

- W piątek o czwartej nad ranem dowiedziałem się, że jeden z moich przyjaciół popełnił samobójstwo. Ricky, ta wygrana jest dla ciebie. Istnieje stereotyp, że mężczyźni nie mogą mówić o problemach. Ale jeśli jesteś mężczyzną i nosisz ciężar na swoich barkach, porozmawiaj z kimś. Porozmawiaj z kimkolwiek - powiedział Anglik. 

 

 

Pimblett ma na swoim koncie trzy wygrane w UFC. Do tej pory wszystkie pojedynki w największej organizacji MMA na świecie zakończył przed czasem. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie