Adam Kownacki przed walką z Demirezenem: Nie boi się walki, to jest dla mnie wyzwanie

Sporty walki
Adam Kownacki przed walką z Demirezenem: Nie boi się walki, to jest dla mnie wyzwanie
fot. PAP

W sobotę 30 lipca w Nowym Jorku, podczas gali Premier Boxing Champions, Adam Kownacki (20-2, 15 KO) podejmie Turka, Aliego Erena Demirezena (16-1, 12 KO). Transmisję z pojedynku będzie można zobaczyć w Polsacie Sport. Polak przed pojedynkiem ocenił swojego najbliższego rywala: To jest "czołg", idzie do przodu, to jest wyzwanie dla mnie.

Adam Kownacki mimo dwóch porażek z Robertem Heleniusem w ostatnich pojedynkach, nie odkłada marzeń o tytule mistrza świata. Polak zdaje sobie jednak sprawę, że w przypadku porażki jego kariera zawiśnie "na włosku", a starcie z Demirezenem jest walką o "być albo nie być w boksie".

 

ZOBACZ TAKŻE: Przemek Garczarczyk: Dla Adama to jest walka o być albo nie być w boksie

 

- Jeśli wygram tę walkę w dobrym stylu, to wrócę do miejsca, w którym byłem przed tymi dwoma porażkami. Znowu będzie głośno o mnie i będę mógł w ciągu roku lub półtora zawalczyć o mistrzowski pas. Pracowałem dużo nad siłą i pracą nóg. Mam nadzieję, że zobaczycie Adama Kownackiego, jakiego dawno nie widzieliście. Od dłuższego czasu jestem skupiony tylko na boksie. Dużo poświęciłem, żeby tę walkę wygrać - zaznaczył Kownacki.

 

Zapytany o najmocniejsze punkty swojego najbliższego rywala, Polak zwrócił uwagę na styl w jaki boksuje Turek.

 

- Jest takim czołgiem. Ciągle idzie do przodu. Nie boi się walczyć i potrafi przyjąć. Ma na rozkładzie kilka ciekawych nazwisk, był na igrzyskach. To jest dla mnie wyzwanie. Każdy z moich przeciwników był po to, żeby iść do przodu. To jest walka, którą muszę wygrać. Chcę zostać mistrzem świata, więc muszę walczyć z najlepszymi - stwierdził Kownacki.

 

Kownacki zapytany o Roberta Heleniusa, z którym dwukrotnie mierzył się w ostatnich pojedynkach i dwukrotnie przegrywał, nie ma wątpliwości, że chciałby się w niedalekiej przyszłości zrewanżować.

 

- Boli mnie ta przegrana, chciałbym jeszcze raz z nim zawalczyć. Mam taki charakter, nie lubię przegrywać, myślę o Robercie non stop. 

 

Transmisja gali Premier Boxing Champions z Nowego Jorku z walką Adama Kownackiego w Polsacie Sport. Studio rozpocznie się o godzinie 2:00. Karta główna gali od godziny 3:00. Wydarzenie skomentują Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie