MŚ Eugene 2022. Karol Zalewski: Racjonalnie można było liczyć na piąte, szóste miejsce

Karol Zalewski

Amerykanie wygrali sztafetę 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Na podium znaleźli się także Jamajczycy i Belgowie. Polacy zajęli dziewiąte miejsce. "Racjonalnie, patrząc po eliminacjach, można było liczyć na piąte, szóste miejsce" - powiedział Karol Zalewski.

Amerykańska sztafeta 4x400 m w składzie: Elija Godwin, Michael Norman, Bryce Deadmon, Champion Allison odniosła bezapelacyjne zwycięstwo wynikiem 2.56,17.

Drudzy byli Jamajczycy. Akeem Bloomfield, Nathon Allen, Jevaughn Powell, Christopher Taylor uzyskali czas 2.58,58.

Trzecie miejsce zajęli Belgowie w składzie: Dylan Borlee, Julien Watrin, Alexander Doom, Kevin Borlee - 2.58,72.

Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński ukończyli rywalizację w czasie 3.02,51. W finałowym biegu Polacy zajęli dziewiąte miejsce.

"Dopatrzyliśmy się błędu zawodników z Trynidadu. Podając pałeczkę przed nami, zamiast zbiegać do wewnętrznej części lub biec po swoim torze po prostu przeszkodzili Mateuszowi. Chłopak wbiegł na niego i przez to straciliśmy pół sekundy i szansę na walkę w tłumie" - analizował bieg Zalewski.

Przyznał, że można było — realnie patrząc po eliminacjach — liczyć na piąte, szóste miejsce. "Już wczoraj mówiłem, że każdy bieg sztafetowy jest jednak inny i nieprzewidywalny. Dziś potoczyło się tak, a nie inaczej" - zaznaczył.

Zapowiedział walkę młodej polskiej sztafety męskiej o medal mistrzostw Europy w Monachium.