PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec podzieliła się punktami z Radomiakiem Radom

Stal Mielec - Radomiak Radom

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec w poniedziałkowym spotkaniu zremisowali na swoim stadionie z Radomiakiem Radom 1:1. W pierwszej kolejce ligowej mielczanie niespodziewanie pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 2:0, zaś ekipa z Radomia zremisowała u siebie z Miedzią Legnica 1:1.

W poniedziałek pierwszą szansę na gola miała Stal. W 5. minucie bramkarz Radomiaka tak niefortunnie rozpoczynał akcję swojej drużyny, że trafił piłką w gracza Stali, który jednak nie wykorzystał okazji.

W pierwszej połowie obie drużyny oddały po jednym groźnym strzale z dystansu. W 27. minucie spróbował zaskoczyć Bartosza Mrozka Daniel Pik, ale piłka poszybowała obok bramki. Na pięć minut przed przerwą strzelał Maciej Domański, ale Gabriel Kobylak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Radomiak objął prowadzenie w 55. minucie Po dośrodkowaniu Thabo Cele obrońcy Stali najwyraźniej nie zauważyli, że z lewej strony pola karnego jest Dawid Abramowicz. Ten z trudnej pozycji uderzył celnie piłkę.

W 71. minucie było 1:1. Wówczas, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Getingera, celną główką popisał się rezerwowy Said Hamulic.

W końcówce zdecydowaną przewagę uzyskał Radomiak, który oddał dwa bardzo groźne strzały. W 83. minucie Dariusz Pawłowski w idealnej pozycji niecelnie uderzył piłkę głową. Z kolei na początku doliczonego czasu gry uderzał Cele, ale na posterunku był Mrozek.