Rywale lepsi w tie-breaku! Porażka polskich siatkarzy na inaugurację turnieju EYOF 2022

Swój pierwszy mecz podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy rozegrała reprezentacja Polski U–20 siatkarzy. Prowadzona przez Mateusza Grabdę drużyna przegrała z ekipą Belgii 2:3.

Biało-Czerwoni pomimo dobrej gry, na przerwy techniczne w pierwszym secie schodzi z punktową stratą (7:8, 12:16). Nie można było odmówić polskiej drużynie waleczności. Świetnie punktował Tytus Nowik, dzięki któremu Polska w końcowej fazie seta traciła do rywali zaledwie trzy oczka 18:21. Jednak ostatnie słowo należało do Belgów 23:25.

Kolejny set był znacznie bardziej wyrównany. Początkowo prowadzili Polacy 8:7, ale chwilę później to zespół z Belgii miał przewagę (14:16). Końcówka była zacięta i emocjonująca. Punktował Kamil Szymendera oraz Jakub Olszewski. I tym razem jednak końcówka należała do Belgów (22:25). W ich szeregach punktował Lennert Beelaert.

Podopieczni Mateusza Grabdy nie mieli zamiaru się poddać. W kolejnych dwóch setach podejmowali znacznie większe ryzyko w polu serwisowym oraz w kontrataku. Co ważne, w końcówce trzeciej odsłony spotkania zachowali chłodną głowę w końcówce, zwyciężając 25:23.

W kolejnej części Polacy utrzymywali świetny poziom skuteczności w ataku, m.in. Nowik oraz Kamil Szymendera. To zaowocowało zdecydowaną wygraną 25:17.

Wydawało się, że reprezentacja Polski pewnie zmierza po wygraną w tie-breaku. Niestety proste błędy w przyjęciu i ataku sprawiły, że Polacy przegrywali odpowiednio 2:5 i 4:10. Takiej straty nasi zawodnicy nie zdołali już odrobić. Musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 7:15, a w całym meczu 2:3.