MŚ 2022: Kogo zabraknie na mundialu? (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Trener reprezentacji Polski siatkarek Stefano Lavarini powołał 15 zawodniczek, które 1 sierpnia rozpoczną przygotowania do mistrzostw świata. Czy są zaskoczenia? Kogo brakuje wśród powołanych?

W składzie Polek wciąż nieobecna jest atakująca Smarzek, która podobnie jak Stysiak nie grała w LN z powodu problemów zdrowotnych. W maju deklarowała, że będzie do dyspozycji trenera w drugiej części sezonu, ten jednak nie zdecydował się na powołanie jej na najważniejszą imprezę tego lata.

 

W porównaniu z szerokim składem, który rywalizował w LN, w kadrze na MŚ pojawiła się jedna nowa zawodniczka - atakująca Monika Gałkowska, która w trakcie minionego sezonu klubowego w lutym przeniosła się z Energi MKS-u Kalisz do włoskiej Perugii.

 

Polki zainaugurują udział w MŚ 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

 

Skład reprezentacji Polski:

 

Katarzyna Wenerska
Joanna Wołosz

Klaudia Alagierska
Agnieszka Kąkolewska
Anna Stencel
Kamila Witkowska

Martyna Czyrniańska
Zuzanna Górecka
Martyna Łukasik
Olivia Różański
Weronika Szlagowska

Monika Gałkowska
Magdalena Stysiak

Maria Stenzel
Aleksandra Szczygłowska

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie