Czesław Lang: Chcemy wesprzeć naród ukraiński poprzez sport

Inne
Czesław Lang: Chcemy wesprzeć naród ukraiński poprzez sport
fot. PAP
Tour de Pologne

W sobotę rozpocznie się 79. edycja Tour de Pologne. Trasa poprowadzi z Kielc, przez wschodnie rubieże kraju wzdłuż ukraińskiej granicy, aż do Krakowa. Rywalizacja przebiegać będzie pod hasłem "Wyścig dla pokoju". - Chcemy wesprzeć naród ukraiński - mówi dyrektor generalny TdP, Czesław Lang.

Przygotowanie wyścigu to duże wyzwanie logistyczne. Jak zdradził przed kamerą Polsatu Sport Czesław Lang, organizacja kolejnej edycji rozpoczyna się tuż po zakończeniu poprzedniej. - To wszystko trwa przez cały rok. Każdy wie, co ma robić. Zajmujemy się przede wszystkim zabezpieczeniem tras, ale również znalezieniem zakwaterowania dla 1400 osób, które pracują przy wyścigu. Poza tym przygotowujemy transmisje telewizyjne, które będą dostępne w Polsacie Sport. Zapraszamy codziennie na 5 godzin relacji z trasy - powiedział Lang.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Wadecki: Tour de Pologne to kolarska Liga Mistrzów

 

Na liście startowej znalazły się nazwiska ponad 150 kolarzy. Reprezentują oni 22 zespoły. - Cieszę się bardzo, że na tej liście znalazło się wielu dobrych kolarzy. Będziemy oczywiście najbardziej kibicowali Michałowi Kwiatkowskiemu, ale jestem zadowolony również z obecności Richarda Carapaza - przyznał dyrektor generalny.

 

Wyścig rozpocznie się w sobotę w Kielcach, a zakończy tydzień później w Krakowie. Poszczególne etapy poprowadzą natomiast przez wschodnią część kraju. - Jest to przepiękny region Polski. Zawsze marzyłem o tym, żeby właśnie w tym miejscu poprowadzić trasę, ale kilka lat temu było to niemożliwe, ponieważ nie było odpowiednich dróg czy hoteli. Teraz na szczęście możemy to zrobić i chcemy chwalić się tym, jak piękna jest Polska - tłumaczył Lang.

 

Rywalizacja toczyć będzie się pod hasłem "Wyścig dla Pokoju". - Chcemy poprzez sport wesprzeć naród ukraiński, który dzielnie się broni. Jednocześnie mam przekonanie, że możemy wytłumaczyć mieszkańcom Europy zachodniej, że choć za naszą granicą trwa wojna, w Polsce jest bezpiecznie i można tutaj przyjechać na wakacje - zakończył Czesław Lang.

 

Transmisje z Tour de Pologne będzie można oglądać na sportowych kanałach Polsatu.

 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie